מוטנטים

מוטנטים

בעולם שאחרי המלחמה הגדולה לא רק בני אדם רגילים מסתובבים בשממה. עקב חשיפה לקרינה הנוראית אשר הגיע עם הנשורת החלו להיוולד ילדים, מוזרים. תחילה אלו היו שמעות. ילדים שזוהרים בחושך או ילד הפולט ניצוצות מגופו אך לאט לאט לאורך השנים שמועות הפכו מציאות ונוי-לנד התמלא בהם.

חלק קוראים להם ילדי האטום, חלק מפלצות אבל דבר אחד בטוח, הם כבר לא בני אדם לגמרי.
לאורך השנים קוטלגו המוטנטים לארבעה שונים, פילים, ניוקס, דפיברילטורים ופראים.

 

משחק כמוטנט
שחקן רשאי להוסיף סוג אחד של מוטציה לדמות שלו, כל עוד הוא עונה על דרישות המראה של המוטציה, דמותו מתאימה ועונה על ההגבלות המשחקיות על המוטציה, כגון מעמד בקבוצת המשחק. יש לשלוח תמונה מלאה של מראה הדמות המוכן עם כל האיפור למנחים, ורק לאחר קבלת אישור יתבצע הרישום.

מספר השחקנים אשר מסוגלים לשחק מוטנטים בעלי השפעות מכאניות (פילים, ניוקס ודפיברילטורם מרמה 2 ומעלה) מוגבל.

סוגי מוטנטים:

1) פילים – פילים הם מוטנטים אשר עקב חשיפה לתנאי שטח הקשים והקרינה הרבה נולדו עם עור קשיח במיוחד.
מוטנטים אלו בעלי גוף מעוות ועור עבה ואפור, מכאן שמם: פילים. לפי האגדות היו אלו חיות בעלות עור קשיח ומראה מוזר. פילים ידועים כמוטנטים בעלי כוח פיזי רב וקשים לחיסול. אגדות אומרות שניתן להכין מעורם שריון אשר גמיש כמו בד וחזק כמתכת.

דרישות מראה: כל עור חשוף חייב להיות צבוע באפור, ובנוסף, חייבת להיות לפחות תוספת אחת של עיוות חיצוני של העור (פרוטזה של גידולי עור מסיליקון לדוגמה).
יתרון משחקי: פילים הם בעלי עור קשיח ועבה יותר מזה של האדם הממוצע, יכולת "מכת הלם" לא עובדת עליהם והם בעלי נק"פ אחד נוסף בכל איזור פגיעה. כלומר, יאבדו שימוש בגפה רק לאחר 3 פגיעות בה, יאבדו הכרה רק לאחר 3 פגיעות באיזור החיוני.

חסרון משחקי: עורם העבה מונע מהם להנות משימוש מחיזוקים, סמים או תרופות מוזרקים כגון סטים פאקס.

 

2) ניוקס – ניוקס הם יצורים מוזרים ומטרידים בשממה, עורם הלבן וגופם הצנום יכול לגרום לצמרמורת גם באמיצים ביותר. ניוקס הם בעלי גוף חלש ובדרך כלל חולה ועייף אך גוף זה חסין ביותר לקרינה. כיסי קרינה אשר היו גורמים לאדם רגיל להקיא דם ולסבול מכאבי תופת מהווה לא יותר מעקצוץ קליל על גופם של מוטנטים אלה אשר הפכו את הקרינה לחברתם הטובה ביותר.

דרישות מראה: חובה: עור צבוע באחד או יותר מהגוונים הבאים: לבן, ירוק בהיר. לא חובה, אך מומלצים האמצעים הבאים: עדשות מגע בצבעים בהירים כגון לבן, ירוק או צהוב. איפור עיניים שקועות. שיער מדובלל או בצבעים כגון לבן, כסף, ירוק ניאון או צהוב ניאון.
יתרון משחקי: ניוקס עמידים במיוחד בקרינה ובעלי עמידות פנימית של +3.
חסרון משחקי: ניוקס חלשים פיזית ולא מסוגלים ללבוש שריון כבד (כל מה שיעניק 2 נקודות שריון באיזור פגיעה). בנוסף הם אינם יכולים להשתמש בנשק קפאפ שאורכו עולה על 80 סמ', או במגן שאחד או יותר ממימדיו עולה על חמישים ס"מ.

 

3) דפיברילטורים – במבט ראשון לא תוכל לזהות אחד, לפעמים בעלי מראה מוזר ולפעמים נראים כאדם רגיל. דפיברילטורים הם המוטנטים המיוחדים ביותר בשממה. גופם עקב סיבות הלא ברורות לאיש מפיק חשמל כמו סוללה, את חשמל זה יכולים לפרוק הדפיברילטורים במגע עם מוליך.  אדם יכול להיוולד כדפיברילטור או להפוך לאחד בהמשך חייו. בנוסף רמת חומרת המוטציה עלולה גם היא להשתנות לאורך חייו של המוטנט. דפיברילטורים ברמות גבוהות (ב. וג.) חווים כאבים חדים אם הם לא פורקים את החשמל מגופן באופן קבוע. דפיברילטור אשר מסיבה זו או אחרת אינו מסוגל לפרוק את החשמל מגופו לאורך זמן ממושך חווה תופעות לווי הכוללות כאבים, עילפון ובמקרים קיצונים מוות.
רמות חומרה של דפיברילטורים מתחלקות ל3:
רמה א. – דפיברילטור ברמה זו מפיק חשמל בגופו באופן מוגבל, חשמל זה אינו מספיק ליותר מהפעלת פנס פשוט ובמגע עם בן אדם יהווה ללא יותר מכאב חד אך לא קריטי.
סוג זה יכול לעבור חיים שלמים בלי לבצע פריקה ולא חווה כאבים עקב היכולת שלו.

רמה ב. – דפיברילטור ברמה זו כמויות משמעותיות של חשמל בגופו, חשמל זה מספיק כדי להפעיל את רוב המכשירים החשמליים בשממה ופריקה מלאה יכול לגרום לנזק לבן אנוש.
סוג זה יכול לעבור עד 6 שעות בלי פריקה עד הופעת סימני לווי.

רמה ג. – לא קיימים הרבה מהם, יש שיגידו שהם לא יותר מאגדה. סוג זה מפיק בגופו כמויות קיצוניות של חשמל ומסוגל לספק כמות חשמל השווה לזו של גנרטור.
פריקה מלאה מסוג זה גורמת לעלפון של אדם אשר נפגע ממנה, אך יכולה גם לשמש לטוב.
גנרטור רמה ג. נמצא תמיד במצב של כאבים וצריך לבצע פריקה לעתים קרובות מאוד על מנת לשמור על תפקוד תקין.
דרישות מראה:
רמה א. אין דרישות מראה. ניתן לבחור להציג מאפיינים המפורטים לרמות היותר גבוהות.

רמה ב. אחד (או יותר) מהפריטים הבאים: עדשות מגע בצבע כחול חשמלי, לבן, צהוב ניאון או מראה חשמלי אחר, שיער בצבעי כחול חשמלי (ניתן לשלב לבן בכחול), ידיים מפוחמות בקצוותיהם (רק לשחקנים ללא כפפות), ורידים כחולים או סימני ברקים מסומנים על גבי העור, מקור אור הנובע מהגוף (חלק מהתלבושת, שיראה כאילו הוא נובע מגוף השחקן, שימוש בלדים מהבהבים מומלץ).
רמה ג. שניים (או יותר) מהפריטים הבאים: עדשות מגע בצבע כחול חשמלי, לבן, צהוב ניאון או מראה חשמלי אחר, שיער בצבעי כחול חשמלי (ניתן לשלב לבן בכחול), ידיים מפוחמות בקצוותיהם (רק לשחקנים ללא כפפות), ורידים כחולים או סימני ברקים מסומנים על גבי העור, מקור אור הנובע מהגוף (חלק מהתלבושת, שיראה כאילו הוא נובע מגוף השחקן, שימוש בלדים מהבהבים מומלץ).
יתרון משחקי
דפיברילטורים מסוגלים לבצע בכל פרק זמן מסוים 'פריקה מלאה'. פריקה זו, בהתאם לרמת הדפיברילטור, מסוגלת להפעיל מכשיר טכנולוגי/לשרוף אותו, או לחלופין בנגיעה בשחקן אחר נזק.

רמה א. מסוגל לבצע פריקה מלאה כל עוד עברו יותר מ3 שעות מהפריקה האחרונה שלו. פריקה מסוגלת להפעיל מכשירים טכנולוגים קטנים (לדוגמה פנס). פריקה מלאה של רמה א. אינה גורמת לנזק למכשירים או דמויות.

רמה ב. מסוגל לבצע פריקה מלאה כל עוד עברו יותר משעתיים מהפריקה האחרונה שלו. מחויב לפריקה פעם ב6 שעות אחרת מתעלף. פריקה זו מאפשרת הפעלת כל מכשיר טכנולוגי יחיד אשר לא מצוין עליו אחרת על ידי סימון של ההפקה. פריקה מלאה של רמה ב.גורמת להימום אם מופעלת על דמות אחרת.

רמה ג. מחויב לבצע פריקה מלאה פעם בשעתיים, אך מסוגל לבצע פריקה כל עוד עברה שעה מהפריקה האחרונה שלו. פריקה זו מאפשרת הפעלה של כל מכשיר טכנולוגי במשחק. פריקה מלאה על דמות אחרת תגרום להימום. לחלופין, פריקה מלאה על גבי דמות מעולפת יכול להחזיר אותה להכרה עם נק"פ אחד באיזורים החיוניים (מפצועה לחבושה).
מוטנט זה חווה כאבים נוראים באופן קבוע ולא נדיר שמאבדים את דעתם.
חסרון משחקי
דיפיברילטור שאינו מבצע פריקה למכשיר חשמלי (להפעיל או להרוס), למוט הארקה או לדמות אחרת (להמם או להחזיר להכרה) בזמן הקצוב לרמתו, מאבד הכרה (אפס נק"פ, הדמות פצועה וזקוקה לחבישה.)
רמה א. אין הגבלת זמן.
רמה ב. כל שש שעות.
רמה ג. כל שעתיים
4) פראים – מוטנטים אלו הם בעלי מוטציה ברורה לעין אשר לא נכנסת לאף אחת מהקטגוריות הקודמות (מוטנט בעל קרניים,צבע עור ירוק, מחושים, זנב, ראש קרפיון או כל סוג מוטציה גופנית שלא צוינה מקודם).
פראים נקראים כך משום שחלקם סובלים מחוסר אנושיות בגלל מצבם דבר הגורם להם להתנהג כמו חיות. (לדוגמא: Ghuls מFall-Out.)

דרישות מראה: בהתאם לרצון השחקנית.
יתרון משחקי – מוטנטים אלו הם ללא יכולות מיוחדות מבחינת מכניקת משחק ומיועדים לשחקניות הרוצות לשחק מוטנטים ללא היתרונות והחסרונות של מיני המוטנטים המיוחדים.
חסרון משחקי – ככל שאר המוטנטים, עליהן לשמור על מראה במשך כל המשחק, ולהישמע להגבלות הקבוצה שלהן בנוגע למעמד מוטנטים.

בשממה קיים הסיכוי להיתקל בפראים עוינים המשוחקים על ידי NPC (דמויות מנחה)

 

סיכום כללי של סוגי האיפור הנדרשים:
פילים – עור אפור בעל מראה קשיח/עבה.

ניוקס – עור לבקני ומראה חולה.

דפיברילטורים – ללא סממן מחייב.

פראים – כל סוג איפור אשר אינו זהה או דומה לזה של פילים או ניוקס.