כלכלה וסחר

כלכלה וסחר

 

"לא כל הנוצץ זהב הוא, יש מצב שזו סתם קרינה."
המערכת הכלכלית המקובלת בנוי-לנד נטשה מזמן את הרעיון המטופש של שטרות נייר ומטבעות מוטבעים. בחברה בעלת וואקום שלטוני מרכזי או גוף מרכזי אחר סחר החליפין הוא במקרים רבים האפשרות היחידה המקובלת על שני צדדים של עסקה. אמרה נפוצה בקרב סוחרים נודדים היא " הראה ותקבל ,תחליף ותשלם".

אמצעים נפוצים לסחר חליפין הם חלקי חילוף, תרמילי תחמושת ריקים, תחמושת חיה ובמקומות מסוימים בשממה, אפילו פקקי בקבוקים מפח. אלו לא בעלי ערך רב כחומרי גלם אחרים, אך יכולים להמתיק עסקות שאחד הצדדים לא מרוצה ממה שמציעים לו. כמובן שככול שהדוגמה על פני הפקק יותר יפה ונדירה, ערכו יעלה.
עבודה גם היא יכולה להיות אמצעי תשלום- לא נדיר לשמוע על צעירים המציעים את עבודתם בתמורה למזון, או שוליות העובדים עבור ההכשרה שלהם אצל בעלי מלאכה.
שיתוף פעולה גם הוא חלק חשוב בחברה בנוי-לנד. קבוצות הן הרבה יותר עמידות ובעלות סיכויי שרידה גבוהים בהרבה משורדים בודדים, ובכך לא נדיר לראות חברי קבוצות עובדים זה עבור זה, או מעניקים ללא תמורה משאבים החיוניים לחבריהם.
כמובן שלאנשים מבחוץ, אין כל חובה לעזור ומקרים של שוד וביזה נפוצים מאוד בין קבוצות.
וחשוב לזכור: אין דבר כזה זבל, כול דבר הוא אוצר וניתן לעשות בו שימוש חוזר

 

הכלכלה בתל אביב החדשה

לפני הכיבוש של חטיבת הנגב פעל "תל אביב החדשה" השוק הגדול ביותר בשממה: שוק נור (בערבית: אור). בשוק סוחרים, אומנים, מגדלי מזון ומחפשי מציאות היו עוסקים בסחר חליפין חופשי לחלוטין, ללא כל הגבלה מצד "הרמוניה" אשר דאגה לתשתית העיר ונהנתה מהמסחר הרב שהתרחש בעיר. ככל שהיו יותר תושבים ואורחים, כך עלה הצורך במוצר המונופול של "הרמוניה"- הנפט., בשוק שפעל 24/7 היה ניתן לראות כבשים ועזים מוחלפות לצד עבדים, שפחות, מוטנטים, גרוטאות ברזל ואף צעצועים.

 

שוק האוכל

שוק האוכל הוא שוק שנוצר בחומות העיר, אם שוק נור נחשב משוחרר אז שוק האוכל אף יותר.

שוק האוכל הוא שוק של עבדים, תהיו יכולים למצוא בו את כל הדברים האסורים, מי שעובד הם עבדים מסכנים שנתפסו.

מה שמיוחד בשוק הזה שעיקרון המחזור הוא הכי חשוב ומרכזי, אפילו עבד מת נטחן ונקצץ ובשר נאכל .שוב דבר לא מבוזבז בשוק הזה.

השוק נמצא בפאתי החומות של העיר, הרמוניה אסרו על שוק כזה להיכנס לשטח העיר לכן נבנה בחוץ.

 

הנחיות למשחק

המסחר במשחק יתרחש בין השחקנים או מול מוסדות המשחק בסחר חליפין מסוג כלשהו. כל פריט יכול להיות להחלפה (כל עוד השחקן מסכים לכך). ברגים, אומים, פקקי בקבוקים, תרמילים ריקים, טעונים או כל דבר אחר העולה על רוחם. ישנם מוצרים בעלי משמעות משחקית אשר גם בהם ניתן לסחור. אלו יסומנו בתווית או מדבקה מתאימה, כגון מחצבים או מרכיבים כימיים.
באשר לפקקי בקבוקים, פקקים הם בעלי ערך בהתאם למראם. רק פקקי פח הם בעלי ערך כלשהו, ומבין אלו, רק לאלו שיש עליהם כתובות, איורים או סימנים אחרים. פקקים חלקים הם המקבילה של מטבעות של אגורות בודדות. שחקנים מוזמנים להביא עימם פקקים שאספו, אך פקקים חלקים שניתן לקנות בסיטונאות לא יהיו שווים כמעט דבר. הדבר נקבע על מנת לתת למשחק מראה מעניין ומלוכלך, ולמנוע ניצול לרעה.