כת השמש

"זה מתחיל כמו כל סיפור טוב, עם מעשה של בגידה. האדם קם ובגד בטבע וניסה לרתום לעצמו כוח שאין כמותו בשום מקום, כוח שהוא אינו מסוגל לשלוט בו. העולם נסחף תחת כוחו של האטום וקמל כמו פרח מול הסופה…"  

כת השמש היינה הארגון אשר מאמין שמוטנטים הם השלב הבא באבולוציה האנושית, הכת מאמינה שהמוטנטים הם אלו שירשו את הארץ תחת הזריחה של השמש הירוקה. הם רואים בכל מוטנטי השממה כאחיהם ופועלים רבות לשחרורם מעבדות, שיפור חייהם וסיוע להם להבין ולחזק את כוחם.

יש האומרים שהכת נוצרה מעט אחרי המלחמה וממשיכה להתקיים עד היום. אנשי הכת נדדו במשך שנים בשממה האינסופית ואספו אליהם כל מוטנט שנקרא לדרכם. הכת מאמינה שזה תפקידה: להביא את עליית המוטנטים מעל בני האנוש הרגילים אותם היא מכנה "הפגומים" באירוע שלו הם קוראים הזריחה הירוקה. לטענתם, הזריחה הירוקה תביא את קץ האנושות כמו שהיא כעת ותביא עידן של שגשוג אליו יגיעו רק אלו שיעמדו בטיהור שתביא הזריחה.
הכת מנוהלת ע"י קבוצה קטנה אשר נקראת קרני השמש שאותם מנהיג הכור. הטקסים עתיקים והיכולות על טבעיות המיוחסות לכת משכו אליה את החזקים והגרוטסקיים מבין המוטנטים שבשממה.
הכת שבה לתל אביב החדשה לאחר עשרים שנה של גלות בשממה כדי לכבד את השלום החדש אשר שורר בעיר ולהעניק לכל מוטנט שיבקש מקלט תחת הגלימות האדומות שלה ,כדי להפיץ את תורת השמש לכל מי שיקשיב ולהעניק את מתנת השמש הירוקה לאלו הראויים לכך.