עלילת המשחק

תחילת עידן השממה
השנה 2016 היא השנה האחרונה ל"עידן הישן".

העולם היה על סף הכחדה, מעצמות העולם הישן פתחו במלחמות גרעיניות אחת נגד השניה כמוצא אחרון לניצחון, בני האדם גררו את עצמם למציאות חדשה: למדבר. אותה מציאות נקראה "עידן השממה" .
"עידן שממה" הוא השם שקיבלה התקופה באותו זמן ,בגלל זירוז תהליך המדבור, תהליך שבו האדמה מאבדת מיעילותה כקרקע חקלאית ונהיית אדמה יבשה וצחיחה שלא מאפשרת ליבול או צמחים בכלל לצמוח. המלחמה שרפה יערות, ייבשה אגמים ונתנה למדבר המת להמשיך ולהתפשט עד שמערכת האקולוגית קרסה והעולם איבד את האיזון הטבעי שלו. החום גבר, הקרחונים נמסו והימים גאו. ממשלות נפלו והגבולות נמחקו. המציאות המוכרת נמחקה והסדר של העולם הישן נעלם. ככה התחיל עידן השממה.

עידן השממה הוא עידן של אנרכיה וכאוס, אנשים התאגדו כקבוצות כדי לשלוט בדברים האחרונים שיש לכוכב המסכן להציע, חלק פעלו כשודדים בדרכים ותקפו ובזזו כל דבר שנתקלו בו. אחרים השתלטו על משאב מסויים כמו מים, נפט, עצים או משאב חיוני אחר והפכו את עצמם למעצמה. אך אלו הם המיעוט שלא נהרג במלחמות או הפך למוטנטים: אנשים שהקרינה והנשורת הרדיו- אקטיבית שינו את הקוד הגנטי שלהם והפכו אותם ליצורים שונים, תתי-אדם החיים בשולי החברה.
כל מערכת החוקים הישנה התפוררה לחלוטין. העולם היה בכאוס במשך תקופה ארוכה. "החזק שורד" היה החוק המרכזי והבלתי רשמי של אותה תקופה, אך בני אדם בהישענות על האינסטינקט שלהם התחילו להסתגל למציאות החדשה ולבנות מחדש את מה שנקרא "אנושות".
למרות כול הקשיים והמלחמות הצליחו בני אדם להתאושש ולקום ואחרי 100 שנים מתחילת עידן השממה נראה שבני אדם סיגלו לעצמם חוקים וסדר בתוך הכאוס…

 

 

מה היא השממה?
השממה היא הערים המתפוררות, האגמים המייובשים, היערות השרופים, המכתשים של הפצצות, המדבר וכל העולם הוא השממה.
ומה יש בשממה? קשה לדעת: רוכבים חסרי מעצורים ששודדים והורסים הכל, יצורים שאבולוציה שיחקה בהם וערים וישובים שמנסים לשרוד.
רבים מאלה שיוצאים אל השממה מחפשים את הערים הישנות על מנת למצוא פיסה או זכר מהאנושות שהייתה או קירות וגג להעביר בהם את הלילה הקר.
מאבן לבנייה עד לתמונה מתפוררת ממגזין, השממה לוקחת הכול. כל דבר שאינו מוגן תחת חומות וביצורים נחשב השממה, המוטנטים הפראים שמסתובבים בלהקות והאנשים המסכנים שמחפשים מקום מפלט, קשה לשרוד בשממה. מעטים הצליחו לחזור חיים, לכן המידע עלי דל.
ערים חופשיות וישובים שהצליחו להשתקם שולחים לוחמים, סיירים ומשלחות כדי לסרוק את השממה בתקווה למצוא כל דבר היכול להיות שימושי ולמפות אותה.

 

100 שנה אחרי המלחמה
הזמן עבר,אימת המלחמה הגרעינית שככה והאנושות הדלה והפצועה התחילה לבנות את עצמה מחדש עם מערכות חוקים ארעית אך מתפקדת.

ספירת השנים בכל העולם המוכר החלה מחדש, כאשר שנת האפס היא השנה בו הושמד העולם הישן, מאה שנים לפני סיום המלחמה על תל אביב החדשה.  דברים נוספים כמו ערים חדשות התחילו לקום בנקודות חשובות של מסחר, הכסף הישן של מטבעות ושטרות נזנח בעבור סחר חליפין. השממה שהפחידה את האנושות ועיצבה ופגעה בפני העולם נהייתה טיפה יותר מוכרת. מפות חדשות שורטטו, בני האדם גדלו והקימו קבוצות מאוגדות ששירטטו מחדש את החברה האנושית.
לא כל התשתיות חודשו בהצלחה רבה. בארות מים מקומיות נחפרו, אך מערכות הובלת מים למרחקים גדולים הן מעבר ליכולותיהם של התושבים הפזורים. על הובלה של חשמל או אפילו קווי טלגרף לא ניתן אפילו להתחיל ולחשוב. חשמל הוא מוצר מותרות שניתן להשיג לתקופות קצרות בלבד לבעלי אמצעים. הידיעות על המתרחש במקומות רחוקים עוברות בצורה שהן עברו במרבית ימי האנושות- מפה לאוזן. נוודים, סוחרים, מספרי סיפורים או פליטים הם מקור הידע העיקרי, ורוב האנשים החיים לא יכירו את המתרחש מעבר לקו האופק.
הידע והזכרונות על העולם הישן מדלדלים ונעלמים. אפילו אלו שהיו אך ילדים קטנים במלחמה הגדולה, שמעו את הוריהם מדברים על כל מה שעבר והצליחו לשרוד עד לגיל שיבה כבר מתו מזקנה.

בשנים מאז סוף המלחמה החלו להופיע מקרים של בני אדם שנולדו עם מומים מולדים מוזרים במיוחד. אותם פגמים נשאו לעיתים יתרונות מפתיעים, והנושאים אותם הצליחו לשרוד למרות שנודו במקרים רבים מהחברה. המוטנטים חיו לבד או בלהקות באזור השממה, חלקם התאגדו והקימו לעצמם חברה מנותקת משאר בני אדם, אך יש כאלה הצליחו למצוא מקום עצמאי בישובים של חברות כגון תל אביב החדשה וצה"ל. בניגוד חד, חלקם מצאו את עצמם כעבדים המנוצלים על ידי קבוצות חזקות כגון מגוג וכסית.

למרות הקמת מקומות ישוב חדשים, החברה היא עדיין מקום בו החזק שורד. אין בנמצא מערכת חוקים ואכיפה חזקה מספיק בשביל לשנות את אופיים הבסיסי של בני אדם. מקרים של גניבות, שעבוד וסחר בעבדים, שוד והרס הם נפוצים מאוד וכמעט לעולם לא יגררו ענישה מסודרת. זאת אלא אם כן הפגיעה היא במישהו שיכול להשיב או בבעל קרובים שיכולים לסגור את החשבון הזה. המקרה היחידי של אלימות שמספיק חריג בשביל תגובה הוא רצח. מי שרוצח פוגע ביכולתו של הגזע האנושי לשרוד. רוצחים לרוב מוכרים כמוקצים. במעמד זה הם אינם מוגנים יותר על ידי ההגבלות שהחברה השתיתה על עצמה, והם ניצודים על ידי גופים רבים בחברה, לרוב יש אפילו אלו השמים כסף על ראשם. את גזר הדין הזה אוכפים השופטים. מי שהחלו כממונים מטעם עצמם לשמירה על הסדר, התהוו למסדר הנוכח בכל הישובים ברחבי נוילנד. מעמדם מכובד על ידי הכל, כך שהם נהיו מקור סמכות משמעותי, עסקאות והסכמים נכתבים בנוכחותם כעדים ונוטריונים והמפר עסקה שכזו מסכן את מעמדו כמוגן תחת החוק.
לפעמים השופטים משמשים גם כאחראים על קרבות כבוד או חילוקי דעות. לא נדיר ליראות אנשים נגשים אליהם על מנת שיאשרו להם להסדיר את הבעיות שלהם באופן הישן והמוכר ביותר לאדם. קרב עד המוות.

ישראל של היום-ניו לנד

רוב שטח ישראל הפך למדבר. חלקים מעטים מהצפון הגבוה נשארו עם עצים ירוקים ורק נחל הירדן שנחסם לחלוטין על ידי סכר נשאר גוף המים המתוקים היחיד. החרמון הופך בחורפים קשים לשדה קרב על השליטה בשלג שמהווה מקור יחודי של מים נקיים.
בעקבות המדבר שכבש את הארץ והפצצות והשינויים גיאולוגים האדמה שינתה את צורת ישראל וגבולותיה נמחקו,הממשלה שהייתה קיימת נפלה והמדינה נכנסה לכאוס ואנרכיה. המדבר שכבש כ 80% משטח המדינה ייבש את ים המלח ומעיינות רבים. הכנרת כמעט ונעלמה כליל. חורשות ויערות הצפון והמרכז הם מישורים מכוסי עפר ואפר וממאות אלפי בעלי חיים נותרו רק גלי עצמות.

בנוילנד מספר גופים הגיחו כמשמעותיים במיוחד. הראשון והוותיק ביותר הוא "מועצת תל-חיים". קבוצת אנשים אשר השתלטו על מספר בסיסים נטושים בצפון. עם הציוד אותו מצאו הם הקימו את צה"ל, 'צבא ההגנה לעצמו' והפכו אותו לזרוע הצבאית שלהם. הם החלו לאסוף אנשים בכוח וכבשו את הצפון. מועצת תל-חיים התמקדו בביצורים ושיקום והגנה על אנשיהם בלבד. הדבר נעשה באמצעות אימוץ מערכת חוקים הדוקה וקפדנית. כל איש ואישה עובדים, אין זמן חופשי, עיסוקים אישיים או משחק.  כולם הם גוף אחד, אפילו המוטנטים המנוצלים בהתם ליכולותיהם המיוחדות. "המועצה" מאוד מזכירה את המפלגה הקומוניסטית בברית המועצות בתקופה הסוביטית.

כיאה לארגון בעל יומרה למסורת צבאית, הנשק החם מצוי בשפע בקסרסטינים של צה"ל.

אמפריה נוספת בנוי לנד היא "כסית" באיזור המרכז. "כסית" הם איגוד של מה שנשאר מצאצאי תושבי תל אביב של העולם הישן שנדחפו אל פנים הארץ לאחר הצפת מישור החוף. כסית מתייחסת למורשת זו ברצינות תהומית, ורואה עצמה המשך ישיר של תרבות זו המקדשת מחשבה, קידמה ואומנות ומהווים את הכוח השלישי בגודלו בנוילנד. בשנים מאז הקמת הקבוצה, הצליחו אנשי כסית לאסוף ולשחזר רבות מהסודות האבודים של אבותיהם ומתגאים בשימור הידע שלהם.

מעבר לקבוצות הבולטות והחזקות האלה השממה מלאה בקבוצות קטנות, משפחות נודדות וישובים מצומצמים. ישובים אלו תמיד נמצאים בסכנה של פשיטות שודדים ומוטנטים פראיים. אחת מקבוצות השודדים הבולטות היו "רוכבי מגוג".

על "רוכבי מגוג" לא ידוע רב, רק סיפורים של שורדים מפשיטות על ישובים קטנים. הם מספרים על רעשי מנוע ואבק שנראו מהאופק שבישרו על על בזיזה ושוד ולקיחה מכל הבא ליד. בעשור האחרון נדמה כי פרשי מגוג התרחקו מעט מחיי הבזיזה שלהם ועשו את ביתם במרכז התפלה אשר הצליחו להחזיר לשימוש. הם אף הוציאו שיירות מים לצורך מסחר מהישוב החדש שיסדו והפכו לגוף מוכר וחשוב ביותר. יתכן והשודדים התיישבו והפכו לכוח מועיל בחברה, לפחות לפי הסטנדרטים ההדוניסטים שלהם.

תל אביב החדשה-קבוצת "הרמוניה"


את המים בעיינות ומאגרי מי תהום החליף נפט גולמי שעלה מבטן האדמה והפכו ל"מעיינות החדשים", המעיינות השחורים. יודעי דבר משערים כי הפצצות והשינויים האקולוגים שקרו גרמו להתחממות ליבת כדור הארץ ולפליטת מאגרים ממעמקים שלא היו נגישים קודם לכן. אחד המקומות המרכזים בנוי-לנד הוא העיר "תל אביב החדשה" שנבנתה בהרי יהודה.
"תל אביב החדשה" יוסדה לפני 95 שנים, בשנה החמישית לספירה החדשה עם גילויו של מאגר נפט תת קרקעי. העיר הוקמה על ידי קבוצת בנאים ומהפכנים בשם "הרמוניה" שמטרתם הייתה ליצור מציאות טובה יותר ועתיד של שלום על ידי מסחר, מחקר ושיתוף פעולה.
העיר במהירות הפכה להיות מקום מרכזי ומשמעותי כמרכז מסחרי וחברתי גדול. העיר הייתה חופשייה, אור בחיי השממה שתקפה את הארץ וחירבה את משאבי הטבע. היא סיפקה לערים וישובים קטנים דלק, אספקה ועזרה לשם שיקום החיים בארץ. הנוכחות של קבוצת הרמוניה אפשרה לקיים סחר בין שלושת הכוחות המשמעותיים ביותר בנוילנד: מועצת תל-חיים, כסית ומגוג. תל אביב החדשה הייתה מתקדמת מבחינה טכנולוגית יחסית לישובים אחרים, חשמל וכלים טכנולוגים אשר מוכרים בעיקר בסיפורים קיימים עוד בעיר, ויש האומרים שהם אפשריים תודות לסחר עם ישוב המוטנטים המיתולגי. יש האומרים שכסית גם היא נוסדה על ידי הרמוניה ובזכותם הם יכלו לשחזר רבות ממה שאבד.

עם כל הקשיים בחיים, הם היו טובים. העיר המשיכה לגדול, קבוצות נוספות החלו להתיישב ולשקם את תשתית החיים, הכלכלה השתקמה ואפילו צה"ל דיווחו על הצלחה של שתילץ צמחים בקרקע הפגועה.

בימי אלה תל אביב החדשה במשבר בעקבות מלחמת שיחרור מכיבוש העיר מידי חטיבת הנגב .

 

הזמן ימשך לעבור, העולם ימשך לזוז,  המדבר לא יפסק לגדול, אך האנושות שרדה והצליחה לשקם את עצמה במידה מסויימת הגלגל ממשיך לעבוד.

מה היה על האנושות? האם המדבר יפסיק להתפשט? האם יהיה סוף לעידן השממה?