סמים, רעלים ותרופות

"לפעמים אתה פשוט רוצה לשכוח מהצרות שלך, לקחת משהו שיקהה את הכאב…"

 

סמים

סמים הינה קבוצה של חומרים בעלי השפעות קצרות טווח וארוכות טווח. דמות חייבת ליטול את הסמים בכוחות עצמה. ניתן כמובן להכריח באיומים דמות ליטול סמים, או לשקר לה ולטעון כי הסם הוא למעשה תרופה או חומר אחר ממה שהוא באמת. לאחר נטילת הסם, השחקן יקרא את התוית המצורפת.

לרוב הסמים ישנה השפעה מיידית על הדמות- שינוי התנהגות ו/או השפעות פיסיות נפשיות אחרות.

כל הסמים ממכרים. אם הדמות לא נוטלת מנה נוספת של אותו הסם בתוך 4 שעות מהנטילה האחרונה היא נהיית עצבנית. לאחר שש שעות ללא מנה הדמות לא מסוגלת לבצע פעולות רגילות (תיקון, יצור, טיפול) ותנסה להשיג מנה בכל דרך אפשרית. לאחר שמונה שעות הדמות נופלת למצב קטטוני. לאחר עשר שעות, הדמות מתגברת על ההתמכרות אך עדיין רוצה מנה. לאחר 12 שעות הכל עובר. מצופה משחקנים לשחק התמכרות באופן משכנע.

 

תרופות.

תרופות הינן קבוצה של חומרים בעלי השפעות חיוביות לרוב על הדמות, המיועדות לטפל בפציעות והנזקים הנפוצים במשחק. ניתן להזין תרופות לדמויות חסרות הכרה. לאחר נטילת התרופה, השחקן יקרא את התוית ויושפע מהתרופה.

ישנם כמה יוצאי דופן בתרופות-

חומרי חיטוי משמשים בזמן טיפול רפואי על ידי רופא, ולא ניתן ליטול אותם באופן עצמאי.
תחבושות – מאפשרות לחבוש פצעים על ידי חובשים.

רעלים.

אלו קבוצה של חומרים מאוד מסוכנים, אשר להם לרוב השפעה שלילית על הדמות אשר נוטלת אותם. ניתן ליטול רעלים באופן עצמי, להערים על דמויות ליטול אותו ללא יודעין או בתיאום מראש עם מנחה להראות לו כי הדמות המרעילה הצליחה להשיג גישה למזון או משקה של הדמות אותה רוצים להרעיל. ניתן להרעיל רק דמות אחת עם כל מנת רעל, ויש להרעיל את כלי השתיה או המזון האישי של אותה הדמות, בסמיכות לזמן האכילה/שתיה. כלים גדולים יותר פשוט ידללו את הרעל לרמה ששבה הוא לא ישפיע, והרעל מאבד מיעילותו לאחר זמן מה.